Pożegnanie sześciolatków

19 czerwca 2019r. to dzień szczególny, albowiem dla niektórych dzieci to czas pożegnania z przedszkolem. W tym dniu 13 dzieci z grupy „Biedronki” pożegnało się z ochronką.
Dzień ten rozpoczął się od uroczystej Mszy Świętej w kościele parafialnym w Szebniach na zakończenie roku. Po powrocie do przedszkola dyplomy otrzymały dzieci 3, 4 i 5 letnie. Uroczystość pożegnania sześciolatków rozpoczęła się o godzinie 14:30 w obecności wszystkich zaproszonych gości. Wśród nich byli rodzice oraz młodsze koleżanki i koledzy. Jako pierwsze wystąpiły dzieci z grupy „Motylki”. Przygotowały one krótki program artystyczny na pożegnanie starszych kolegów i koleżanek.
Sześciolatki rozpoczęły swój występ tańcem. Zaprezentowały poloneza oraz marsz Radeckiego. Następnie dziewczynki i chłopcy pięknie recytowali wierszyki, w których wspominali swoje pierwsze dni w ochronce, zwłaszcza wspólne zabawy. Nie zabrakło również piosenek o czasie spędzonym w przedszkolu. Na zakończenie sześciolatki podziękowały siostrom i paniom za pracę, naukę i zabawę. Był to bardzo wzruszający moment i w niejednym oku zakręciła się łza. 
Po części artystycznej nadszedł czas na upominki. Każdy absolwent otrzymał dyplom ukończenia ochronki oraz słodkie kuferki. Następnie rodzice złożyli podziękowania siostrom i paniom za opiekę nad ich dziećmi oraz trud włożony w ich wychowanie. 
Po tak wzruszających chwilach wszyscy udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. 
Dzień ten na długo pozostanie w naszej pamięci i będziemy mogli go przywoływać patrząc na zdjęcia, których nie zabrakło podczas tej uroczystości. 
Wszystkim starszakom życzymy wiele radości oraz sukcesów w szkole. 
 

Post Author: admin